HİZMETLERİMİZ

Manuel Lenf Drenajı (Kompleks Boşaltıcı Fizyoterapi)
Nullam euismod commodo
Detaylar

Lenfödem, yetersiz lenfatik drenaja bağlı dokular arasında lenf sıvısının birikimiyle meydana gelen yumuşak doku ödemidir.

Manuel lenf drenajı masajı, lenf sisteminde bloke olmuş lenf sıvısının, elle manüpüle edilerek, basınç uygulanarak, serbest akımının sağlanması tekniğidir. Hedef, derinin hemen altındaki yüzeysel lenf damarları olduğundan, masajda uygulanan basınç hafiftir. Masaj sırasında yavaş ve ritmik hareketler yapılır. Lenf damarları çevresindeki düz kasları uyarmak için kullanılır. Bu teknik ile lenfatik akış hızı ve lenf sıvısının ileriye hareketi arttırılır.

Bası giysileri ve bandajlama, manuel lenf drenaj masajıyla lenfödemi azalan bölgenin, yerçekimi etkisiyle tekrar şişmesini önlemek ve dokular arası lenf sıvısının kapillerlere doğru akımını destekleyecek basıncı sağlamak için kullanılır. Tedavinin başında sürekli bandajlama yapılır, sonradan kol ya da bacak çorabı kullanımına izin verilir. Bazı durumlarda kullanımı çok daha konforlu ve pratik olan kinesiotaping uygulaması yapılabilir.

Uygulama hergun yapılmakta ve Seans suresi ödemli bölge ve ödemin yoğunluğuna göre 45-110 dk arasında değişiklik göstermektedir.

Hizmetlerimiz
Egzersiz Danışmanlığı
(Kas-İskelet-Sinir sistemine ait) problemlerin tedavisi için fizyoterapinin özelleşmiş bir alanıdır.İsminden de anlaşılacağı üzere (manuel) elle tedavi yöntemidir.
Klinik Pilates
Klinik pilates, çeşitli ortopedik ve romatolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan kasların kuvvetini ve esnekliğini artıran tamamlayıcı bir yöntemdir.
Hamile Pilatesi
Gebe Pilatesi yapan annelere program sırasında doğru nefes alıp verme teknikleri de öğretilerek yine normal doğum eylemini kolaylaştırmaya yönelik katkı sağlanmaktadır.
KidsPilates
KidsPilates programındaki amacımız; egzersizi oyun haline getirerek,çocuklara egzersiz sevgisini aşılamak, vücut algısını artırarak düzgün postürü(duruş) korumak ve oluşabilecek veya oluşmuş kas iskelet sistemi hastalıklarının önüne geçmektir.
Ortopedik Manuel Terapi
(Kas-İskelet-Sinir sistemine ait) problemlerin tedavisi için fizyoterapinin özelleşmiş bir alanıdır.İsminden de anlaşılacağı üzere (manuel) elle tedavi yöntemidir.
Manuel Lenf Drenajı
Manuel lenf drenajı masajı, lenf sisteminde bloke olmuş lenf sıvısının, elle manüpüle edilerek, basınç uygulanarak, serbest akımının sağlanması tekniğidir.
Refleksoloji
Sinir noktalarını belirli tekniklerle uyarmanın ortaya elektrokimyasal mesajları çıkardığını bununda nöronların yardımı ile ilgili organı uyardığını savunur. Ayak tabanındaki refleks noktalarına, el ve parmak teknikleriyle basınç yaparak uygulanır. Bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur.
Kinesiotaping (Bantlama)
Son yıllarda özellikle sporcularda dikkat çeken bu renkli sevimli bantlar, bel-boyun ve sırt ağrıları gibi çok sık rastlanan sağlık problemlerinin yanında ortopedik ve nörolojik problemlerde de kullanılan bir yöntemdir.
Cupping (Kupa Terapisi)
Kupa terapisi boyun,bel,sırt ağrısı gibi kas iskelet sistemlerinin yanı sıra; migren ve baş ağrısı,kronik öksürük,soğuk algınlığı,adet dönemi ağrıları gibi şikayetlerde fayda sağlamaktadır.
İnkontinans (İdrar Kaçırma)
Uriner inkontinans,mesane (idrar torbası, idrar kesesi) kontrolünün kaybı ve beraberinde istem dışı damlalar halinde veya daha yoğun olarak idrarın kaçması durumudur.
Her hakkı saklıdır ©2016: Egzerfiz