HİZMETLERİMİZ

Klinik Pilates
Nullam euismod commodo
Detaylar

Klinik pilates, çeşitli ortopedik ve romatolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan kasların kuvvetini ve esnekliğini artıran tamamlayıcı bir yöntemdir.

Vücudumuzdaki derin sırt ve karın kaslarımız vücudumuzu bir korse gibi saran, vücudumuzu yaralanmalara karşı koruyan ve düzgün postürde(duruşta) durmamızı sağlayan kaslardır. Bu derin kaslarımızı(core) en iyi çalıştırma yöntemi klinik pilates egzersizleridir. Klinik pilates eğitiminde amaç; hastanın problemli bölgesine yönelik kasları çalıştırmak ve bunu yaparken bir taraftan da hastanın vücut algısını geliştirerek hastanın tekrar yaralanmasını önlemektir.Klinik pilates egzersizlerinde koordinasyon,nefes ve hareket bir bütün olarak işlemektedir ve bu da hastanın psikolojik olarak da rahatlamasını,bu psikolojik rahatlama da ağrı hissiyatının azalmasını sağlamaktadır. Egzersiz programı hastalara özel olarak planlanmakta ve uygulanmaktadır.

Klinik Pilates kimler için uygundur ?

Klinik Pilates, semptomları(belirtileri) tekrarlayan veya kronik(uzun süreli) kas iskelet sistemi hastalığına sahip hastalar, romatizmal hastalar, duruş bozukluğu olan hastalar veya vücut algısını geliştirmek isteyen sağlıklı kişiler için uygun bir yöntemdir.

Klinik pilates uygulama sıklığı ve süresi nedir?

Klinik Pilates seansları haftada 2-3 gün;45-60 dk.lık seanslar halinde uygulanmaktadır. Merkezimizde klinik pilates seanslarımız klinik pilates eğitimi almış fizyoterapistlerimiz tarafından, hastalar değerlendirildikten sonra 6-8 kişilik gruplar halinde yapılmaktadır.

Hizmetlerimiz
Egzersiz Danışmanlığı
(Kas-İskelet-Sinir sistemine ait) problemlerin tedavisi için fizyoterapinin özelleşmiş bir alanıdır.İsminden de anlaşılacağı üzere (manuel) elle tedavi yöntemidir.
Klinik Pilates
Klinik pilates, çeşitli ortopedik ve romatolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan kasların kuvvetini ve esnekliğini artıran tamamlayıcı bir yöntemdir.
Hamile Pilatesi
Gebe Pilatesi yapan annelere program sırasında doğru nefes alıp verme teknikleri de öğretilerek yine normal doğum eylemini kolaylaştırmaya yönelik katkı sağlanmaktadır.
KidsPilates
KidsPilates programındaki amacımız; egzersizi oyun haline getirerek,çocuklara egzersiz sevgisini aşılamak, vücut algısını artırarak düzgün postürü(duruş) korumak ve oluşabilecek veya oluşmuş kas iskelet sistemi hastalıklarının önüne geçmektir.
Ortopedik Manuel Terapi
(Kas-İskelet-Sinir sistemine ait) problemlerin tedavisi için fizyoterapinin özelleşmiş bir alanıdır.İsminden de anlaşılacağı üzere (manuel) elle tedavi yöntemidir.
Manuel Lenf Drenajı
Manuel lenf drenajı masajı, lenf sisteminde bloke olmuş lenf sıvısının, elle manüpüle edilerek, basınç uygulanarak, serbest akımının sağlanması tekniğidir.
Refleksoloji
Sinir noktalarını belirli tekniklerle uyarmanın ortaya elektrokimyasal mesajları çıkardığını bununda nöronların yardımı ile ilgili organı uyardığını savunur. Ayak tabanındaki refleks noktalarına, el ve parmak teknikleriyle basınç yaparak uygulanır. Bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur.
Kinesiotaping (Bantlama)
Son yıllarda özellikle sporcularda dikkat çeken bu renkli sevimli bantlar, bel-boyun ve sırt ağrıları gibi çok sık rastlanan sağlık problemlerinin yanında ortopedik ve nörolojik problemlerde de kullanılan bir yöntemdir.
Cupping (Kupa Terapisi)
Kupa terapisi boyun,bel,sırt ağrısı gibi kas iskelet sistemlerinin yanı sıra; migren ve baş ağrısı,kronik öksürük,soğuk algınlığı,adet dönemi ağrıları gibi şikayetlerde fayda sağlamaktadır.
İnkontinans (İdrar Kaçırma)
Uriner inkontinans,mesane (idrar torbası, idrar kesesi) kontrolünün kaybı ve beraberinde istem dışı damlalar halinde veya daha yoğun olarak idrarın kaçması durumudur.
Her hakkı saklıdır ©2016: Egzerfiz