HİZMETLERİMİZ

Hamile Pilatesi
Nullam euismod commodo
Detaylar

Kırk hafta süren bu mucizevi yolculukta anne adayları çeşitli fiziksel ve psikolojik değişimler yaşamaktadır.Annede meydana gelen hormonal değişikliklere,ilerleyen haftalarda bebeğin artan ağırlığı da eklendikçe anne adayları çeşitli kas iskelet sistemi rahatsızlıkları yaşayabilmektedir. Gebelik boyunca vücut poziyonundaki değişimlere bağlı olarak sıklıkla sırt,bel ve kalça ağrıları;vücutta artan ödeme bağlı olarak da karpal tünel(bilekte sinir sıkışması) ve tarsal tünel (ayak parmakları arasında sinir sıkışması) gibi hastalıklar sıklıkla görülen rahatsızlıklardır. Anne adaylarını zorlayan bir diğer problem ise bebeğin artan ağırlığı ve yerçekiminin etkisiyle pelvik tabanın aşağıya çökmesidir.Bu çökme pelvik taban kaslarının zayıflamasına neden olarak idrar kaçırma şikayetini beraberinde getirmektedir.Gebe Pilatesi programında anne adaylarına hem gebelik boyunca yaşayabileceği problemleri azaltmaya yönelik hem de doğum sonrası bebek bakımında kolaylık sağlayacak çeşitli kas kuvvetlendirme ve esneme hareketleri çalıştırılmaktadır. Ayrıca gebe pilatesi programımızda yer alan pelvik taban çalışmalarıyla anneye normal doğum sırasında büyük öneme sahip olan pelvik taban kasları tanıtılmakta ve çalıştırılmaktadır. Gebe Pilatesi yapan annelere program sırasında doğru nefes alıp verme teknikleri de öğretilerek yine normal doğum eylemini kolaylaştırmaya yönelik katkı sağlanmaktadır.

Merkezimizde bu konuda eğitim almış fizyoterapistler tarafından,6-8kişilik gruplar halinde haftada 2- 3 gün olmak üzere 45-60 dk.lık seanslar şeklinde gebe pilatesi eğitimleri verilmektedir.

Hizmetlerimiz
Egzersiz Danışmanlığı
(Kas-İskelet-Sinir sistemine ait) problemlerin tedavisi için fizyoterapinin özelleşmiş bir alanıdır.İsminden de anlaşılacağı üzere (manuel) elle tedavi yöntemidir.
Klinik Pilates
Klinik pilates, çeşitli ortopedik ve romatolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan kasların kuvvetini ve esnekliğini artıran tamamlayıcı bir yöntemdir.
Hamile Pilatesi
Gebe Pilatesi yapan annelere program sırasında doğru nefes alıp verme teknikleri de öğretilerek yine normal doğum eylemini kolaylaştırmaya yönelik katkı sağlanmaktadır.
KidsPilates
KidsPilates programındaki amacımız; egzersizi oyun haline getirerek,çocuklara egzersiz sevgisini aşılamak, vücut algısını artırarak düzgün postürü(duruş) korumak ve oluşabilecek veya oluşmuş kas iskelet sistemi hastalıklarının önüne geçmektir.
Ortopedik Manuel Terapi
(Kas-İskelet-Sinir sistemine ait) problemlerin tedavisi için fizyoterapinin özelleşmiş bir alanıdır.İsminden de anlaşılacağı üzere (manuel) elle tedavi yöntemidir.
Manuel Lenf Drenajı
Manuel lenf drenajı masajı, lenf sisteminde bloke olmuş lenf sıvısının, elle manüpüle edilerek, basınç uygulanarak, serbest akımının sağlanması tekniğidir.
Refleksoloji
Sinir noktalarını belirli tekniklerle uyarmanın ortaya elektrokimyasal mesajları çıkardığını bununda nöronların yardımı ile ilgili organı uyardığını savunur. Ayak tabanındaki refleks noktalarına, el ve parmak teknikleriyle basınç yaparak uygulanır. Bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur.
Kinesiotaping (Bantlama)
Son yıllarda özellikle sporcularda dikkat çeken bu renkli sevimli bantlar, bel-boyun ve sırt ağrıları gibi çok sık rastlanan sağlık problemlerinin yanında ortopedik ve nörolojik problemlerde de kullanılan bir yöntemdir.
Cupping (Kupa Terapisi)
Kupa terapisi boyun,bel,sırt ağrısı gibi kas iskelet sistemlerinin yanı sıra; migren ve baş ağrısı,kronik öksürük,soğuk algınlığı,adet dönemi ağrıları gibi şikayetlerde fayda sağlamaktadır.
İnkontinans (İdrar Kaçırma)
Uriner inkontinans,mesane (idrar torbası, idrar kesesi) kontrolünün kaybı ve beraberinde istem dışı damlalar halinde veya daha yoğun olarak idrarın kaçması durumudur.
Her hakkı saklıdır ©2016: Egzerfiz